За що я люблю Нью-Йорк

1. Люди. Їхня зовнішність. Саме люди були моїм найсильнішим першим враженням про Нью-Йорк. І досі іноді я не можу відірвати очей від краси чи потворності цих людей. Неможливо передати словами, фотографіями, та нічим, які вони тут усі різні! Це треба тільки побачити на власні очі! Абсолютно всі раси, всі відтінки кольорів шкіри від прозоро-білих, до чорних як смола; худі та неосяжно-товсті; з величезними єврейськими носами та афро-американськими розплюснутими картоплею; жінки, яких не відрізниш від чоловіків; чоловіки, яких не відрізниш від жінок; азійці з рожевим волоссям; сільські польські бабусі в безглуздих шапках на головах; американські жінки з надутими силіконовими грудьми; пуерториканки з надутими попами; карликові латиноси; ортодоксальні єврейки у перуках; хіпстери з бородами по коліно... Всі-всі, абсолютно всі люди нашої планети зібрані у Великому Яблуку як у величезній пробірці ... І які ж вони красиві! Змішування кровей, рас, культур і робить Нью-Йорк воістину унікальним містом, якби шаблонно це не звучало. Дякую Нью-Йорку за цей мікрокосмос!

2. Доброзичливість.Багато хто говорить, що нью-йоркери, порівняно з іншими американцями, - неприємні та грубі. Особисто мені тільки жителі Нового Орлеана здалися значно привітнішими. Але вони ж жителі півдня - теплий клімат у будь-якій точці земної кулі робить людські серця трохи теплішими. В основному ж жителі Нью-Йорка не відрізняються від інших американців якимось "небаченим рівнем черствості". Як і жителі будь-якого великого міста, нью-йоркери - зайняті люди, які завжди поспішають. З цієї причини, безперечно, їм характерна відчуженість і холодність. Але я переконана, що саме Нью-Йоркери стали б найбільш відкритими та доброзичливими "жителями мегаполісу" за шкалою "привітності" порівняно з жителями інших великих міст нашої планети. Нью-Йоркери звикли жити пліч-о-пліч з туристами та емігрантами. Вони й самі, хтось давно, а хтось зовсім недавно, були такими ж новачками. Нью-Йорк завжди був відкритим, привітним, гостинним містом для новоприбулих. Думаю, саме тому, часто нью-йоркери готові прийти на допомогу, якщо бачать на вулиці розгублену людину, яка потребує чогось. Вони відкрито говорять компліменти та заводять невимушені розмови. Люди тут дуже терпимі та поблажливі до недосконалої англійської та різноманітних акцентів.

3. Їжа. Для гурманів, прихильників смакової різноманітності, для любителів експериментів – немає місця краще, ніж Нью-Йорк. Тут ви можете знайти будь-яку кухню світу: від бірманської до болівійської. Хіба не чудово щодня мати можливість просто запитувати себе: що я хочу з'їсти сьогодні? І за годину отримувати бажане! І це бажане може бути будь-яким: африканські коржики, американські бургери, бельгійські вафлі, турецький айран – це найпростіше, що спадає мені на думку. Я люблю куштувати кухні різних народів, тому смакова різноманітність Нью-Йорка для мене – цінність.

4. Свобода самовираження. Знову повернемося до зовнішності. У Нью-Йорку немає стандартного критерію стильно одягненої людини. Тут всі одягаються абсолютно так, як їх душі завгодно. Душі, а не громадській думці. Гламурно-вилізано, по-хіпстерськи, з каструлею на голові, із зіркою на попі, в костюмі дракона – на це ніхто не зверне уваги. Ніхто. У Нью-Йорку одяг, стиль - це просто один із способів вираження себе, свого стилю життя, своєї ідеології, релігії, світогляду... Я можу виглядати в Нью-Йорку як завгодно і не зловлю жодного засуджуючого погляду. І це чудово!

5. Естетичність. Багато хто говорить, що Нью-Йорк – брудне місто. Я спокійно ставлюся до цього, тому що усвідомлюю, що неможливо підтримувати ідеальну чистоту в такому величезному мегаполісі. Та й кожен помічає те, на що він налаштований. Краще спрямуйте свої погляди вгору! Я не перестаю захоплюватися мальовнічістю Великого Яблука: Центральний Парк, кіношні вулиці Мангеттена та урбан-шик Бушвіка, Бруклінський Міст, вид на Менгеттен із Брукліна, і звичайно ж – хмарочоси: Нью-Йорк дуже мальовниче місто. Різноманітний, своєрідний, але дуже гарний! Кожен, хто побуває тут, відчує, чому його називають столицею світу!

6. У Нью-Йорку немає правил. Пити шампанське вранці у понеділок? Спати цілий день, а працювати всю ніч? Бути самотньою тридцятирічною дівчиною і жити з двома собаками, бо тобі цього хочеться, а не тому, що ти нікому не потрібна? Танцювати сальсу всю ніч у вівторок? Працюватм як кінь у неділю? Їсти омлет на вечерю? Скільки всього можна перераховувати! Але знову ж таки – Нью-Йорк нікого не судить. Ти вибираєш свій стиль життя і живеш, бо комфортно саме тобі. У Нью-Йорку не правила «як треба».

7. Проблеми. У Нью-Йорку важко жити. Дорого. Самотньо. За іміджем ідеального міста, ховається досить неприємна хвороблива реальність із мішком підводного каміння. Чому я пишу цей пункт у свою посаду? Тому що я бачу в цих складностях виключно користь. Нью-Йорк - це одна з найкращих шкіл життя; це безцінний досвід виживання у джунглях людей, у нещадному океані дорослого життя. Всі складності Нью-Йорка осідають в особистості дорогоцінним досвідом, внутрішньою стійкістю, силою, мудрістю та сміливістю. Нью-Йорк - це вогонь, який обпалює глину та формує з неї щось стійкіше та прекрасніше. Я вдячна всьому, чого мене вчить це місто. Тому що як тут кажуть: "якщо ви не можете в NY, ви можете в будь-де"!

Ну і в цілому: you can do it! - американське ставлення до життя. Віра у свої сили та успішний результат. Начебто проста фраза, але в ній так багато сили!

Nika SavchakComment